کتابخانه اداره ایمنی کارگران فرماندار

کتابخانه: اداره ایمنی کارگران فرماندار اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری جایزه یک عمر دستاورد هنری آسیاپاسفیک به عباس کیارستمی

جایزه یک عمر دستاورد هنری، یازدهمین دوره جایزه سینمای آسیا پاسیفیک در حالی به زنده‌یاد عباس کیارستمی اهدا می‌شود که این جایزه هفتاد و هفتمین جایزه بین‌المللی ای

جایزه یک عمر دستاورد هنری آسیاپاسفیک به عباس کیارستمی

جایزه یک عمر دستاورد هنری آسیاپاسفیک به عباس کیارستمی

عبارات مهم : ایران

جایزه یک عمر دستاورد هنری، یازدهمین دوره جایزه سینمای آسیا پاسیفیک در حالی به زنده یاد عباس کیارستمی اهدا می شود که این جایزه هفتاد و هفتمین جایزه بین المللی این کارگردان مشهور بین المللی سینمای کشور عزیزمان ایران است که مصادف با هفتاد و هفتمین سال تولد او اهدا خواهد شد.

به گزارش ایسنا، براساس اعلام کانال تلگرامی محمد اطبایی پخش کننده بین المللی سینمای ایران، جایزه یک عمر دستاورد هنری یازدهمین جایزه آسیاپاسفیک به عباس کیارستمی اهدا می شود. این جایزه هفتادوهفتمین جایزه بین المللی است که این کارگردان دریافت کرده است.

اطبایی در باره جوایز بین المللی کیارستمی نوشته است: «سه جایزه بین المللی در سال های پیش از انقلاب و ۷۴جایزه در سال های بعد از انقلاب به عباس کیارستمی اهدا شده است است.

اولین جایزه بین المللی عباس کیارستمی به فیلم «تجربه» و جشنواره فیلم «جیفونی» در سال ١٣٥٣ برمی گردد و از ٧٧ جایزه بین المللی این کارگردان، ٤٢ جایزه جهت فیلم ها و ٣٥ جایزه یک عمر دستاورد هنری بوده است که باید توجه داشت، حداقل در یک دهه اخیر، این کارگردان تمایلی به حضور در بخش مسابقه جشنواره ها نداشته است.»

یازدهمین دوره جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک فردا (۲ آذر ماه) در شهر بریسیان استرالیا با اعطای جایزه ای ویژه، از دستاورد هنری عباس کیارستمی کارگردان فقید سینمای کشور عزیزمان ایران تقدیر خواهد کرد.

گفته می شود جهت نخستین بار در تاریخ جوایز آسیاپاسیفیک، این مناسبت سینمایی با اعطای جایزه ای خاص از دستاوردهای هنری و سینمایی عباس کیارستمی در عرصه بین الملل به پاسِ دید قابل ملاحظه تقدیر می کند.

کیارستمی همچنین به عضویت افتخاری آکادمی جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک درخواهد آمد.

امسال فیلم «لرد» ساخته محمدرسول اف نماینده سینمای کشور عزیزمان ایران در بخش عالی ترین فیلم این مناسبت سینمایی هست. نوید محمدزاده جهت بازی در فیلم «بدون تاریخ، بدون امضاء» نامزد شاخه عالی ترین بازیگر مرد است و فیلم «اسکی باز» به کارگردانی فریدن نجفی نیز در بخش عالی ترین فیلم بلند جوانان نامزد کسب جایزه است.

عباس کیارستمی، کارگردان «خانه دوست کجاست؟» که جهت ادامه درمان بیماری خود به فرانسه سفر کرده بود، در سن ۷۶ سالگی و در ماه تولدش تیر ماه درگذشت.

این کارگردان مشهور سینمای کشور عزیزمان ایران و هنرمند عکاس که از اسفند سال ۹۴ تا اوایل اردیبهشت ۹۵ به علت انجام چند عمل جراحی در ناحیه روده در بیمارستان خوابیدن شده است بود و بعد از آن چندین بار به بیمارستان مراجعه کرده بود، آخر ۸ تیر ماه سال ۹۵ جهت تکمیل مراحل درمان به پاریس رفت.

کیارستمی در کارنامه فیلم سازی اش ساخت فیلم های کوتاه «نان و کوچه»، «زنگ تفریح»، «تجربه»، «دو راه حل جهت یک مساله» و .. و فیلم های بلند «گزارش» ۱۳۵۶، «اولی ها» ۱۳۶۲، «خانه ی دوست کجاست؟» ۱۳۶۵، «مشق شب» ۱۳۶۶، «کلوزآپ، نمای نزدیک» ۱۳۶۸، «زندگی و دیگر هیچ» ۱۳۷۰، «زیر درختان زیتون» ۱۳۷۳، «طعم گیلاس» ۱۳۷۶، «باد ما را خواهد برد» ۱۳۷۷، «ABC آفریقا» ۱۳۷۹ را دارد.

جایزه یک عمر دستاورد هنری آسیاپاسفیک به عباس کیارستمی

واژه های کلیدی: ایران | جایزه | سینمای | سینمایی | کارگردان | کیارستمی | کارگردانی | عباس کیارستمی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs