کتابخانه اداره ایمنی کارگران فرماندار

کتابخانه: اداره ایمنی کارگران فرماندار اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی ماجرای دستور مهم رهبری ، آیا بودجه 97 در مجمع تشخیص مصلحت هم پیگیری می‌شود؟

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به دستور مقام معظم رهبری همزمان با بررسی بودجه جاری کشور در مجلس شورای اسلامی، مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز بودجه را بررسی می‌کند

ماجرای دستور مهم رهبری ، آیا بودجه 97 در مجمع تشخیص مصلحت هم پیگیری می‌شود؟

آیا بودجه 97 در مجمع تشخیص مصلحت هم پیگیری می شود؟/ماجرای دستور مهم رهبری

عبارات مهم : نگهبان

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به دستور مقام معظم رهبری همزمان با بررسی بودجه جاری کشور در مجلس شورای اسلامی، مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز بودجه را بررسی می کند، تا اگر مغایرتی بود به شورای نگهبان اعلام کند.

ایسنا نوشت:غلامرضا مصباحی مقدم در ارتباط با چرایی بررسی همزمان بودجه امسال کشور که به وسیله دولت به مجلس تقدیم شده، به وسیله هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: بر اساس ابلاغی که رهبر معظم انقلاب به شورای عالی نظارت در تنفیذ امر نظارت داشته اند، مقرر شده است است که همزمان با پیگیری بودجه، برنامه و سایر لوایح و طرح ها علاوه بر اینکه مجلس نظارت خود را دارد، مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز نظارت خود را انجام دهد.

وی در توضیح این عنوان خاطرنشان کرد: اگر در مواردی در حین پیگیری طرحی در مجلس نیاز به تذکر باشد تا براساس آن تذکرات طرح مذکور را اصلاح کنند، شورای عالی نظارت نظرات خود را براساس بررسی ها و گزارش هایی که به این شورا ارائه شده است هست، طرح می کند.

ماجرای دستور مهم رهبری ، آیا بودجه 97 در مجمع تشخیص مصلحت هم پیگیری می‌شود؟

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: این شورا آن چه را که در شورایعالی نظارت تصویب شده است را به شورای نگهبان ارجاع می دهد و شورای نگهبان به مجلس شورای اسلامی ابلاغ می کند تا آن مواردی که باید، اصلاح شود؛ بنابراین براساس گفته شورای نگهبان مجلس هم آن موارد را اصلاح خواهد کرد.

وی در آخر تصریح کرد: این دستور رهبری فقط به دور تازه مجمع تشخیص مصلحت نظام مربوط نمی شود و پیش از این هم این بررسی همزمان صورت می گرفته هست؛ ولی علت این که این دفعه این بررسی همزمان، سریعتر انجام شده است این است که دیگر مصوبات شورای عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد نیاز نیست در صحن علنی مجمع تصویب شود و فقط به وسیله خود این شورا به شورای نگهبان اعلام می شود.

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به دستور مقام معظم رهبری همزمان با بررسی بودجه جاری کشور در مجلس شورای اسلامی، مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز بودجه را بررسی می‌کند

واژه های کلیدی: نگهبان | مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs