کتابخانه اداره ایمنی کارگران فرماندار

کتابخانه: اداره ایمنی کارگران فرماندار اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار بین الملل چینی ها داماد ترامپ را می خرند؟! ، پشت پرده یک اتفاق مهم راجع به جنجالی ترین سیاستمدار آمریکایی

آیا سناتورهای دوحزب دموکرات و جمهوریخواه مستقیما در آینده وارد این پرونده امنیتی خواهند شد یا تلاش خواهند کرد در قالب لابی های امنیتی پشت پرده با کاخ سفید این م

چینی ها داماد ترامپ را می خرند؟! ، پشت پرده یک اتفاق مهم راجع به جنجالی ترین سیاستمدار آمریکایی

پشت پرده یک اتفاق مهم راجع به جنجالی ترین سیاستمدار آمریکایی/ چینی ها داماد ترامپ را می خرند؟!

عبارات مهم : داماد

پشت پرده یک اتفاق مهم راجع به جنجالی ترین سیاستمدار آمریکایی/ چینی ها داماد ترامپ را می خرند؟!/ هشدار نهادهای امنیتی آمریکا به کاخ سفید / اخبار مبهم در خصوص رابطه کوشنر با تاجر زن چینی/ ترامپ چه کسی را مامور مواظبت از کوشنر خواهد کرد ؟

آیا سناتورهای دوحزب دموکرات و جمهوریخواه مستقیما در آینده وارد این پرونده امنیتی خواهند شد یا تلاش خواهند کرد در قالب لابی های امنیتی پشت پرده با کاخ سفید این مسئله را حل و فصل کنند؟

بدون شک جارد کوشنر یکی از جنجالی ترین سیاستمداران آمریکایی طی یکسال اخیر بوده هست. از وقت حضور دونالد ترامپ در راس معادلات سیاسی و اجرایی ایالات متحده تا کنون، از داماد 36 ساله وی به عنوان سیاستمداری با نفوذ و قدرتمند در کاخ سفید یاد شده است هست. کوشنر که نقش به سزایی در جلب حمایت لابی آیپک و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیوینستی از پدر همسر خود داشته هست، در حوزه سیاست خارجی آمریکا اختیارات بی حد و حصری دارد. او حتی در بسیاری از موارد، رکس تیلرسون وزیر امور خارجه ایالات متحده را نیز در جریان مراودات و مذاکرات منطقه ای خود قرار نمی دهد. با این حال، کوشنر طی هفته های اخیر دچار حاشیه هایی شده است است!

چینی ها داماد ترامپ را می خرند؟! ، پشت پرده یک اتفاق مهم راجع به جنجالی ترین سیاستمدار آمریکایی

صورت مسئله این است که مسئولین امنیتی در ایالات متحده آمریکا، نسبت به ارتباطات دوستانه “جارد کوشنر” و ” وندی دینگ” همسر سابق چینی- آمریکایی رابرت مورداک هشدار داده و آن را بر خلاف منافع ملی و امنیتی کشورشان دانسته اند. آنها معتقدند که امکان دارد دولت چین از این طریق به دنبال اعمال نفوذ اطلاعاتی غیر مستقیم بر کاخ سفید باشد. همچنین این ارتباط می تواند منجر به تقویت منافع تجاری چین در آمریکا شود. موضوعی که ظاهرا دونالد ترامپ مدیر جمهور ایالات متحده نیز با آن مخالف هست. با این حال تا کنون کوشنر سخنی در قبال این اتهامات به میان نیاورده هست.

حدود دو هفته قبل روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد که یکی از اهداف چین در این خصوص می تواند اجرایی شدن طرح تجاری این کشور در واشنگتن باشد.این طرح مشمول بر ساخت برج بیست و پنج متری در باغ چینی در پایتخت ایالات متحده آمریکاست که ارزش آن به بیش از صد میلیون دلار می رسد. اگرچه در دوران ریاست جمهوری اوباما این طرح در آمریکا به تصویب رسید ولی نهادهای امنیتی این کشور مانع از اجرایی شدن آن شدند. نهادهای اطلاعاتی آمریکا معتقدند که فاصله 5 کیلومتری این پروژه با کاخ سفید مشکوک بوده و نشانه ای دال بر اهداف پنهانی پکن در خصوص جاسوسی از ایالات متحده آمریکا و کاخ سفید می باشد.

آیا سناتورهای دوحزب دموکرات و جمهوریخواه مستقیما در آینده وارد این پرونده امنیتی خواهند شد یا تلاش خواهند کرد در قالب لابی های امنیتی پشت پرده با کاخ سفید این م

اما عنوان روابط خاص داماد ترامپ و چینی ها به این نقطه ختم نمی شود! نشریه نیویورکر اخیرا گزارش داده است کوشنر در خصوص پرسشها سیاسی و تجاری، مذاکراتی با سفیر چین در ایالات متحده آمریکا داشته هست. مذاکراتی که بسیاری از آنها محرمانه و به دور از اطلاع رسانه ها بوده هست. با این حال سخنگوی جارد کوشنر اعلام کرده است که چنین دیدارهایی در آمریکا با اهداف تجاری شخصی و در جهت حصول منفعتی خاص صورت نگرفته هست.

رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا تا کنون در خصوص هشدار نهادهای امنیتی کشورش در خصوص ارتباطات خاص جارد کوشنر با چینی ها سکوت کرده هست. البته احتمال می رود که بعضی ملاقاتهای کوشنر با سفر چین در واشنگتان زیر نظر دونالد ترامپ صورت گرفته باشد ولی نباید فراموش کرد که گسترش بی حدو حصر این ارتباطات ( از جمله ارتباط دوستانه کوشنر با همسیر چینی سابق مورداک) از سوی مدیر جمهور آمریکا نیز قابل پذیرش نیست.

این مسئله در آینده می تواند اختلافاتی را میان ترامپ و دامادش به وجود آورد. توصیه بسیار قابل تامل دیگر اینکه نهادهای اطلاعاتی و امنیتی ایالات متحده آمریکا حاضر نشده اند اطلاعات بیشتری رادر خصوص ارتباطات کوشنر و وندی دینگ بیان کنند. همچنین نهادهای امنیتی آمریکا در این خصوص موضعی رسمی و عمومی اتخاذ نکرده و صرفا شاهد طرح این موارد از سوی رسانه های مطرح آمریکایی( به نقل از منابع امنیتی ) بوده ایم. با این حال چنین اخباری از سوی نهادهای اطلاعاتی آمریکا تکذیب نشده هست. همین مسئله نشان می دهد که در آینده ممکن است دستگاههای امنیتی آمریکا به صورت مستقیم به این عنوان ورود پیدا کرده و ترامپ و داماد وی را مورد شماتتی سخت قرار دهند.

چینی ها داماد ترامپ را می خرند؟! ، پشت پرده یک اتفاق مهم راجع به جنجالی ترین سیاستمدار آمریکایی

به نظر می رسد با توجه به حساسیت خاصی که ترامپ و مقامات فعلی کاخ سفید مانند مایک پنس ( معاون ترامپ) بر روی چین دارند،رئیس جمهور آمریکا از داماد خود مواظبت بیشتری در خصوص نحوه ارتباط با چینی ها به عمل آورد. با این حال پرسش مهم اینجاست که با توجه به نفوذ خاص کوشنر در کاخ سفید، ترامپ چه کسی را مامور مواظبت از داماد خود خواهد کرد؟ آیا چینی ها توانسته یا خواهند توانست از داماد ترامپ به عنوان یک کاتالیزور و عامل تسریع کننده در رسیدن به اهداف اقتصادی و امنیتی خود در ایالات متحده آمریکا استفاده کنند؟ آیا سناتورهای دوحزب دموکرات و جمهوریخواه مستقیما در آینده وارد این پرونده امنیتی خواهند شد یا تلاش خواهند کرد در قالب لابی های امنیتی پشت پرده با کاخ سفید این مسئله را حل و فصل کنند؟ اینها سوالاتی هستند که پاسخ آنها در آینده ای نزدیک مشخص خواهد شد.

نامه نیوز

واژه های کلیدی: داماد | آمریکا | آمریکایی | دونالد ترامپ | ایالات متحده | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs